عشقُحکمت

دپارتمان آموزش پاک (عشقُحکمت)

دپارتمان آموزش پاک بنیاد سپاس از مهر ماه ۱۳۹۴ فعالیت خود را با طراحی کارگاه قدرت لحظه حال که شامل تعالیم و مهارت‌های حضور‌درمانی همراه با تمرین کاربردی حضور و صلح درون (مبتنی بر ذهن‌آگاهی‌ Mindfulness) می‌باشدـ آغاز کرد و سپس دوره‌هایی چون مولانا‌شناسی، مثنوی‌خوانی و... را به آموزش‌های خود اضافه نمود که کلیه این آموزه‌ها به صورت سیستم آموزش پاک (‌دهش‌) اداره می‌گردد.

الف) کارگاه قدرت لحظه حال چیست؟

كارگاهی آموزشی‌ـ‌تجربی و مبتنی بر ذهن‌آگاهی Mindfulness، جهت انتقال و كاربردی نمودن تعالیم كتاب نیروی حال: رهنمونی برای روشن‌بینی معنوی (نویسنده: اكهارت تٌله/ بازگردان: هنگامه آذرمی/ ناشر: کلک آزادگان) است که متناسب با فرهنگ ایرانی‌ـ‌اسلامی می‌باشد. توجه اصلی این تعالیم بر شناخت و رهایی از نابهنجاری عالم‌گیری به نام "کارکرد غیر‌ارادی ذهن" یا "تفكر زائد" است؛ در نتیجه دسترسی شما را به اصلی‌ترین جوهر درونی انسان، از طریق قدرت نهفته و بی‌مانند حضور یا بودن در لحظه حال، امکان‌پذیر می‌کند.

image

قصد ما در این کارگاه، تجربه حضورِ ناب و ایجاد بستری برای عشق و رشد است. این کارگاه به صورت دوره‌ای، از هفته نخست هر فصل طي 8 جلسه در تهران و کرج اجراء مي‌گردد که با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا دوره مذکور از تابستان 1399 به صورت آنلاین برای همه هم‌وطنان داخل و خارج کشور در حال برگزاری‌ست.

ب‌) ویژگی فعالیت‌های دپارتمان آموزش پاک بنیاد سپاس:

1ـ سرمایه انسانی: تمامی خدمات ارائه شده از جانب مربیان، حضوربانان و همیاران، به صورت خدمت داوطلبانه می‌باشد. پس از تكمیل دوره‌ها، عزیزانی كه تمایل دارند به عنوان "همیار" در بنیاد فعالیت می‌نمایند و پس از چند سال همیاران فعال و باسابقه می‌توانند برای دوره تربیت مربی "حضوربانی" درخواست دهند.

2ـ مالی: آموزش پاک (دهش) به این معناست که شرکت‌کنندگان کارگاه‌های قبلی، هزینه حضور شما در این کارگاه را به شیوه دهش یا donation برای یک یا چند صندلی، پرداخت کرده‌اند. شما نیز در پایان کارگاه، برای دوره بعدی هزینه فرد یا افراد دیگری را (بر اساس گزارش میانگین هزینه هر نفر/ صندلی و بنا به حداکثر توان خود) پرداخت خواهید نمود که این مبلغ مشخصاً به حساب صندوق1یعنی صندوق "آموزش پاک" بنیاد واریز شده و به‌طور کامل صرف برگزاری همین دوره‌ها و انجام این رسالت بنیاد می‌شود.

image

تا به امروز نزدیک به 10000 نفر در این دوره شرکت کرده‌اند.